SCHODY METALOWE NA KONSTRUKCJI STALOWEJ

Schody metalowe bazujące na konstrukcji stalowej mogą być wykonane zarówno jako schody wewnętrzne, jak i realizacje sytuowane na zewnątrz budynków. Występować mogą w wielu wariantach konstrukcyjnych. Wyróżniamy m.in. schody metalowe segmentowe oraz struktury oparte na rurze, czyli schody kręcone. Bardzo często stosujemy też profile zamknięte (schody zębatkowe) oraz założenia z wykorzystaniem ceownika i blachy (schody na stalowych policzkach). Ze względu na to, iż stal daje duże możliwości kształtowania i wykorzystania, jest to jeden z bardziej wszechstronnych rodzajów konstrukcji.

ESTETYCZNE I PRAKTYCZNE SCHODY METALOWE

Schody metalowe idealnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. Jednak dzięki szerokim możliwościom obróbki, mogą pasować także do bardziej tradycyjnych aranżacji. Do ich głównych zalet należą: duża sztywność i wytrzymałość oraz niewielki ciężar w porównaniu np. z konstrukcjami żelbetowymi. Ten typ schodów odznacza się też wysokim poziomem estetyki. Metalowe elementy struktury oraz łączenia precyzyjnie wykańczamy i pokrywamy farbami akrylowymi w sposób natryskowy. Istnieje też możliwość aplikacji farb proszkowych i ocynkowania. Wybarwienia dokonywane są zgodnie z gamą kolorów ze wzornika RAL.

Stopnice schodów tworzymy z litego drewna I klasy o grubości 40-45 mm (buk, dąb, jesion, gatunki egzotyczne). Stopnice można też pokryć granitem lub marmurem, drewnem z wklejoną wkładką kamienną, kratownicą ocynkowaną i blachą ryflowaną stalową lub aluminiową. Do każdej konstrukcji proponujemy też idealnie do nich dopasowane, wykonywane przez nas balustrady nierdzewne lub szklane.

Schody metalowe