SCHODY DYWANOWE I WSPORNIKOWE (PÓŁKOWE)

Współcześnie istnieje wiele technik realizacji schodów. Do najnowocześniejszych i najbardziej efektownych typów konstrukcji należą schody wspornikowe (półkowe) i dywanowe, sprawiające wrażenie „zawieszenia” w powietrzu. Ich największym atutem jest bardzo atrakcyjny, unikalny wygląd, świetnie komponujący się z szykownymi wnętrzami, szczególnie w stylu minimalistycznym i nowoczesnym.

UNIKALNE SCHODY DYWANOWE I WSPORNIKOWE DO NOWOCZESNEGO WNĘTRZA

Schody półkowe, zwane również wspornikowymi, składają się wyłącznie z mocowanych bezpośrednio do ściany stopni. Brak jakiegokolwiek stelaża lub innej podtrzymującej je konstrukcji powoduje, że uzyskany efekt jest zachwycający. Stopnie mogą być w tym przypadku wykonane z wielu różnych materiałów. Bardzo ciekawie prezentują się wspornikowe schody drewnianeSchody dywanowe wykorzystują podobną technologię, stopnie połączone są jednak podstopnicami z tego samego materiału i o tej samej grubości. Dzięki temu całość konstrukcji wygląda jak zawieszony w powietrzu, położony na niewidzialnych schodach dywan. Ciekawy efekt wizualny przyciąga wzrok i sprawdza się przede wszystkim w nowoczesnych, modnych wnętrzach.

SCHODY PÓŁKOWE I DYWANOWE – REALIZACJA

Ze względu na brak stelaża tego typu konstrukcje zajmują mniej miejsca od wielu innych typów schodów. Nie przytłaczają również przestrzeni ze względu na to, że prezentują się bardzo lekko. Najefektowniejsze schody wspornikowe i dywanowe pozbawione są balustrady. Zabieg ten potęguje bowiem wrażenie unoszenia się w powietrzu. Ze względu na komfort i bezpieczeństwo użytkowników często stosuje się też balustrady szklane i nierdzewne, które świetnie sprawdzają się w tego typu realizacjach.

Proponujemy Państwu usługi związane z projektowaniem i wykonawstwem estetycznych, funkcjonalnych i dopasowanych do wnętrza schodów. Prace wykonujemy kompleksowo, począwszy od pomiarów, wyceny i wstępnej koncepcji, przez szczegółowy projekt, aż po wykonanie i montaż. Oferujemy także balustrady.

Zapraszamy!

schody dywanowe